Dekorius.com'a hoşgeldin | Üye Ol | Üye Girişi
(0)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.


Dilara Ceren Durna
- İç Mimar -

Dekorasyon Fikirleri: "Kasım 2014"
Eylül, Ekim ve Kasım... Yaz günlerinin rahat atmosferini her haliyle geride bırakıp, kendimizi kışa hazırladığımız güz döneminin son ayındayız. Her ne kadar kışa hazırlanmak dendiğinde insanın aklına soğuk ve karlı günler gelse de, son bahar, turuncu ve sarıya dönen yapraklarıyla, kıpkırmızı gün batımlarıyla ve yağmurda ıslanmış toprak rengiyle benim içimi her zaman yazdan bile daha fazla ısıtmıştır. Öyle ki doğanın bize sunduğu bu renkleri evimize taşıdığımız zaman ortaya çıkan tablo, belki de dört mevsim içerisinde bakmaktan ve yaşamaktan en fazla keyif duyduğumuz ortamı bize hediye eder.

İlk olarak renklerden bahsetmek istiyorum. Yapacağınız şey aslında çok basit, hoşunuza giden bir son bahar fotoğrafını alın ve renk paletini oluşturun. Bu yöntemle çalışmak her zaman için renk uyumu konusundaki hata payını azaltıp, istediğiniz sonuca daha kolay ve doğru olarak ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yandaki gibi hoş bir sonbahar görseliyle başlayalım. Fotoğrafta da gördüğünüz üzere, sonbahar paletimizde en çok karşılaştığımız renkler kırmızı ve tonları şeklinde. Bu renkler ortama yoğun bir hareketlilik ve enerji verdiği için dozajını iyi ayarlamak gerekir.

Bir duvarınızda veya seçtiğiniz bir mobilyada bu renklere yer vermek istiyorsanız, bej ve tonları dengeli bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır. İyi olduğunu düşündüğüm iki örneği aşağıda paylaşıyorum.Bu renklerin verdiği enerji tam bana göre diyorsanız soğuk tonlarla tezat oluşturarak ortaya çıkardığınız hareketliliği daha da destekleyebilirsiniz.

Kendin yap


Tabii ki her gelen mevsimle birlikte mobilyalarımızda değişiklik yapmanız pek mümkün değil, fakat küçük dokunuşlarla bulunduğunuz ortamın havasını değiştirebilir, hatta bunu yaparken kendinizden de birşeyler katabilirsiniz.Masa ve Çiçekler


Her gün akşam yemeği için hazırladığınız masanız ve vazonuzda duran bir demet çiçek, değişiklik yaratma ihtiyacınızı en pratik ve en ekonomik şekilde gidermenizi sağlar.

Gelin bugün çiçekçiden güzel bir güz buketi alın, tabağınızın yanına da her zaman koyduğunuz beyaz peçeteyi değil, market rafında gördüğünüz zaman aslında ne kadar da sevimli olduğunu düşündüğünüz o peçeteyi kullanın. Bu küçük detayların bile aslında ne denli etkili olduğunu göreceksiniz.Sonbaharın son ayının bize verdikleri bu kadar. Aralık ayında görüşürüz!
Peşin fiyatına 12 taksit
Ev Dekorasyonu, Dekorasyon Fikirleri ve Alışveriş Sitesi
Tüm hakları saklıdır. Dekorius.com © 2014 - 2017